חדשות הנבואה

נבואות מתגשמות מסביבנו כל הזמן, רק צריך לפתוח עיניים ולראות

העתיד של ישראל תלוי בילודה | הרב שמואל אליהו

קראתי את דבריו של השר שוסטר על החובה לצמצם ילודה בישראל. שוסטר באמת נגע באחד הפלאים הגדולים של מדינת ישראל בימינו. מדינה שיש בה גם כלכלה חזקה עם ממוצע של הכנסה מעל 40,000$ לנפש, וגם ממוצע גבוה מעל 3.16 ילדים לאשה.

לעומת ישראל הילודה באירופה נמוכה מאוד, בגרמניה הילודה היא 1.57 'בזכות' הילודה של המהגרים המוסלמים. אילולי המהגרים המוסלמים שמהווים 10% בגרמניה המספרים היו הרבה יותר נמוכים. עם זאת עדיין הממוצע בגרמניה, כולל ילדי המוסלמים, פחות מחצי מהממוצע במדינת ישראל.

הבעיה היא לא רק בגרמניה אלא בכל העולם המערבי. מי שמסתכל על מפת העולם רואה שהעולם התחלק בעבר לשתי מגמות ברורות, מדינות עשירות עם מעט ילדים ומדינות עניות עם מספר ילדים גבוה. לא היה משהו באמצע. בשני העשורים האחרונים צונחת בהתמדה הילודה גם בכל עולם הערבי (גם העשיר וגם העני), מ-6-9 ילדים בממוצע לאשה עד ל-2-3 ילדים לאשה.

כשמסתכלים על המפה היום רואים כי מתוך 192 מדינות בעולם, אין אפילו מדינה אחת שיש לה בה גם כלכלה חזקה וגם פריון גבוה חוץ ממדינת ישראל. כך מתקיימת הנבואה שנאמרה לאברהם אבינו "כי ברך אברכך והרבה הרבה את זרעך" ונאמרה גם למשה "והטיבך והרבך מאבותך". הפלא מתעצם כשרואים כי שיעור הפריון בישראל הוא במגמת עליה לעומת העולם הערבי והמערבי שאצלם הפריון הוא במגמת ירידה.

הברכה בפריון גבוה משפיעה על המדינה לאורך שנים. הנזק שיש בירידת ילודה לא כל כך מורגש ברגע ההתרחשות שלו, אבל לאורך שנים הוא עלול למוטט את הכלכלה ואת המדינה כולה. הצעירים הם הכוח העובד והיוצר והמבוגרים הם הציבור שצורך יותר ויוצר פחות. כשהילודה יורדת מספר הצעירים מתמעט וצמיחת הכלכלה נעצרת. מדינת ישראל שיש בה ילודה גבוהה נחשבת בעולם בגלל זה כמדינה של ממציאים. מדינת סטארט אפ. Start-up Nation. בישראל יש יותר חברות סטארט אפ וקרנות הון סיכון לאדם מכל מדינה אחרת בעולם.

דוגמה לבעייתיות בהזדקנות האוכלוסייה היא יפן שנחשבת למדינה בעלת האוכלוסייה המבוגרת ביותר בעולם. ביפן יש 48 קשישים מעל גיל 65 על כל 100 אנשים. יפן לא מצליחה לייצר צמיחה זה קרוב ל־25 שנה והכלכלה הולכת ושוקעת ביפן כל שנה יותר יותר.

לפני עשור היה 'יחס התלות' ביפן היה 37 קשישים למאה, ולפני שני עשורים הוא היה 27. אין ספק שמדובר בירידה דרמטית. באיטליה מספר הקשישים למאה היום הוא 40, לפני עשור 34. ולפני שני עשורים 27. לעומתם בישראל מספר הקשישים למאה היום הוא 22. לפני עשור 18 ולפני שני עשורים 19. בזכות הילודה הזו קצב הצמיחה הכלכלית בישראל הוא הגבוהים בעולם.

לפי קצב הילודה הנוכחי ישראל תישאר צעירה גם בעוד 15 שנים עם יחס תלות של 26 בלבד והצמיחה שלה תגבר. לעומתה יחס התלות במדינות ה-OECD יהיה 54, יותר מכפול והכלכלה שלהם תלך ותרד. לילודה של היום יהיו השלכות דרמטיות על המגמות הכלכליות בעולם העתידי.

שר בממשלה צריך להסתכל לא רק על הרגע. שר בישראל צריך ללמוד על המגמות של עם ישראל מהמקורות, שר בישראל חייב להסתכל גם על העתיד של המדינה. כשהוא ירחיב את המבט הוא יבין כי בילודה תלוי כל העתיד של מדינת ישראל.

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

"קולע באבן אל-השערה--ולא יחטיא" (שופטים כ, טז)

מערכת הביטחון השלימה סדרת ניסויים במערכת כיפת ברזל ימית "כיפת מגן" ליירוט איומים אוויריים במים הכלכליים של ישראל כדוגמת אסדות הגז. הירי בוצע מספינת מגן סער 6 לעבר שורת איומים כגון רקטות, טילי שיוט וכטב"מים

#נבואה #נבואותמתגשמות #גאולה #צבא #ארץישראל #ביטחון #מערכתביטחון #כיפתברזל
... הראה עודהראה פחות

"יִפְתַּח יְהוָה לְךָ אֶת אוֹצָרוֹ הַטּוֹב אֶת הַשָּׁמַיִם... וּלְבָרֵךְ אֵת כָּל מַעֲשֵׂה יָדֶךָ" (דברים, כ"ח)
שר האוצר:

זהו בוקר נהדר למדינת ישראל.
בשורה חשובה להייטק, ול AI והבעת אמון במדינת ישראל, בכלכלתה ובהון האנושי הישראלי.

הקמתו של Israel-1 - מחשב העל מהחזקים בעולם לחישובי AI, היא הבשורה של היום והסיפור של המחר.

אנבידיה בתנופת התפתחות פנומנלית
וישראל היתה ותהיה כר פורה לפיתוח סביבת ההיטק וה-AI.

כשר אוצר,
אקדם בקרוב בעזרת השם צעדים משמעותיים למען תעשיית הייטק
ומדינת ישראל תמשיך לפרוח בזירה הזו כמו בזירות נוספות.
... הראה עודהראה פחות

יִפְתַּח יְהוָה לְךָ אֶת אוֹצָרוֹ הַטּוֹב אֶת הַשָּׁמַיִם... וּלְבָרֵךְ אֵת כָּל מַעֲשֵׂה יָדֶךָ (דברים, כח)
שר האוצר:

זהו בוקר נהדר למדינת ישראל.
בשורה חשובה להייטק, ול AI והבעת אמון במדינת ישראל, בכלכלתה ובהון האנושי הישראלי.

הקמתו של Israel-1 - מחשב העל מהחזקים בעולם לחישובי AI, היא הבשורה של היום והסיפור של המחר.

אנבידיה בתנופת התפתחות פנומנלית
 וישראל היתה ותהיה כר פורה לפיתוח סביבת ההיטק וה-AI.

כשר אוצר, 
אקדם בקרוב בעזרת השם צעדים משמעותיים למען תעשיית הייטק 
ומדינת ישראל תמשיך לפרוח בזירה הזו כמו בזירות נוספות.

וְהִרְבְּךָ מֵאֲבֹתֶיךָ

תודה לה'!!
... הראה עודהראה פחות

וְהִרְבְּךָ מֵאֲבֹתֶיךָ

תודה לה!!

מרגש ברמות!!!

*כותבת כרמית בן זקן- אגוזי:*
רוצים לשמוע איך חיים של אדם משתנים בשיחת טלפון אחת? בשניה אחת? אני כאן כדי לספר. אתמול, 10/4 נכנסת לוואינט ורואה בעדכונים שהאמא מהפיגוע בבקעה מתה מפצעיה. יום לפני כן במהדורה של 20 בערב, ראיתי את ההספד של הבת שלה על האחיות שלה ולא הפסקתי לבכות, בעיקר כשאב המשפחה שאל איך הוא יבשר ללוסי שלו על מות 2 בנותיהם. אמרתי לעצמי עדיף לה לא לקום לסיוט הזה של החיים כשאת לא יודעת איך תקומי אחרי שמחבל נתעב ריסס אותך, אבל גרוע מזה, לקח לך 2 בנות. אתמול ב21 בערב, אני יושבת בסלון אחרי יום עם הילדים שכולו הוקדש ליום הולדת של הבת שלי, והטלפון מצלצל. אימא שלי בטלפון, כרמית לא להילחץ, התקשרו מתל השומר צריך להגיע דחוף, כנראה שמצאו לי ריאות אבל זה לא סופי צריך לעשות בדיקות ואז נדע. אמא שלי חולת סי או פי די. מחלת ריאות שמתקדמת לאט והורסת את איכות החיים, קשה לנשום, מחוברים לחמצן. מחלה עקשנית. צרחתי לה בטלפון אמאאאאא איזה השתלה מה השתלה?! טסתי לתל השומר לשמוע את הרופא. טו מייק דה לונג סטורי שורט, הכל התרכז לשאלה אחת שהוא שאל את אמא שלי. מתי, אם אני נותן לך שנתיים עם איכות חיים טובה, או עוד 10 שנים כמו שאת חיה היום מה את בוחרת? אמרה לו שנתיים, קל. הבנתי שזה לא בידיים שלי לנסות לשכנע אותה ולשנות את דעתה לא לעשות את ההשתלה. נפשית אני לא מוכנה. היא כבר כן והיא חיה את זה לא אני. אני פשוט רוצה אותה לידי עוד 50 שנה ואני מוכנה להקדיש את חיי עבורה רק שתהיה איתי. זה לא עזר הבכי והיא חתמה על הטפסים של הסכמה להשתלה. ואז, אם רק הייתי מצלמת לתעד את הרגע..
הרופא שאל אותנו - אתם יודעים מי התורם? אמא שלי אומרת לו לא. אני מסתכלת עליה, על אחותה, ואז זה הגיע בלי שום הכנה.
*הנרצחת מהפיגוע בבקעה שנפטרה היום* המשפחה תורמת את האיברים. הלב שלי על 4000 כי בדרך לבית חולים אחותי דיברה עם אמא שלי הטלפון ואמרה לה אמא זה בטוח היא.
מה?! איך מתקדמים מפה? זה כמו לצאת מיום הזכרון ליום העצמאות. עצב מהול בשמחה. האישה הזאת נלקחה בטרם עת והשאירה חותם ב5 אנשים שציוותה להם את החיים במותה. היא פחדה כל כך מההשתלה, ואחרי שגילינו שמדובר בתורמת הזו, אמא שלי נרגעה. היא אומרת לי כרמית עכשיו שאני יודעת מי התורמת אני רגועה. נכנסנו שלווים לחדר ניתוח כי רואים בעיניים של לאה ז"ל כמה טובה היא הייתה. נכנסנו לחדר ניתוח ב2 בבוקר, התקשורת איתנו מצלמים את הנס הזה שמקבלים חיים במוות. הלב שלי עם המשפחה האצילה הזו שבשעה הכי קשה שלה, החליטה לתרום את הגוף של אמא שלהם להציל חיים, להציל את אמא שלי.
אני יודעת שאנחנו ניפגש עם המשפחה החדשה שלנו, הם לנצח יהיו חלק מאיתנו. אין לי מילים בכלל להביע את התודה וההערכה שהמשפחה שלי ואני מרגישים כרגע. לא עצמתי עין מאתמול ועכשיו אני יוצאת מטיפול נמרץ כי היא מורדמת ומונשמת ואני כולי דרוכה ומחכה לרגע שהיא תתעורר. אז אנחנו זקוקים לתפילות שלכם למטי מטילדה בת רוז שתתעורר במהרה ותקום על רגליה בריאה וחזקה.
ונשמח שתתפללו לעילוי נשמת הצדקת לאה לוסי בת ציפורה, הצדקת בחייה ובמותה, שנתנה לאמא שלי סיכוי חדש לחיים. ואני אשמח שתשתפו את הפוסט הזה. אני ממש רוצה להגיע למשפחה התורמת לפני שניפגש איתם בתהליך ההחלמה.
גם אני חתמתי על כרטיס אדי היום. זה מציל חיים🙏 💞
... הראה עודהראה פחות

השר עמיחי אליהו מעניק לשגריר ישראל באו"ם את ספר הנבואה ... הראה עודהראה פחות

מדד האושר העולמי
אתם חייבים לפחות כדאי לראות את הפער!!

"וּבָאוּ וְרִנְּנוּ בִמְרוֹם צִיּוֹן" (ירמיהו ל"א י"א).

מה שאתם רואים זה רק החלק העליון של הגרף...
... הראה עודהראה פחות

מדד האושר העולמי 
אתם חייבים לפחות כדאי לראות את הפער!!

וּבָאוּ וְרִנְּנוּ בִמְרוֹם צִיּוֹן (ירמיהו לא יא).

מה שאתם רואים זה רק החלק העליון של הגרף...

היבול של תמר מג'הול יגיע השנה לשיא של 6,800 טונות.

בשנת 2021 עמד הייצוא על כ-30 אלף טונות תמרים והשנה עשוי לגדול עד לכ-33 אלף טונות (לשם השוואה, ארה"ב מייצאת כ-15 אלף טונות בשנה וירדן כ-10 אלף טונות)

בשנת 2021 בהשוואה, עמד יבול התמרים על 6,340 טונות,
בשנת 2020 על כ-6,000 טונות.
בשנת 2019 - כ-6,500 טונות של תמרים.

מיוצא לאירופה, ארה"ב, אוסטרליה, רוסיה, הודו ותאילנד.
... הראה עודהראה פחות

היבול של תמר מגהול יגיע השנה לשיא של 6,800 טונות. 

בשנת 2021 עמד הייצוא על כ-30 אלף טונות תמרים והשנה עשוי לגדול עד לכ-33 אלף טונות (לשם השוואה, ארהב מייצאת כ-15 אלף טונות בשנה וירדן כ-10 אלף טונות)

 בשנת 2021 בהשוואה, עמד יבול התמרים על 6,340 טונות, 
בשנת 2020 על כ-6,000 טונות. 
בשנת 2019 - כ-6,500 טונות של תמרים. 

מיוצא לאירופה, ארהב, אוסטרליה, רוסיה, הודו ותאילנד.

מתקנים את העולם
מאמר מתוך מגזין @עכשיו 14
... הראה עודהראה פחות

מתקנים את העולם
מאמר מתוך מגזין @עכשיו 14

תפתחו את העינים לראות כמה טוב בארץ ישראל

מלחמת רוסיה אוקראינה מביאה הרבה חושך לעולם, אבל הרבה ברכה לישראל. אנחנו קוראים בהפטרות של שבע דנחמתא "כִּי הִנֵּה הַחֹשֶׁךְ יְכַסֶּה אֶרֶץ וַעֲרָפֶל לְאֻמִּים וְעָלַיִךְ יִזְרַח ה' וּכְבוֹדוֹ עָלַיִךְ יֵרָאֶה" (ישעיה פרק ס ב). לפי נתוני ה-OECD הירידה בתוצר העולמי מוערכת בכ-1.5% מהתוצר העולמי. לעומת זאת המלחמה הזאת מביאה למדינת ישראל רק ברכה.

היצוא הבטחוני קפץ למדרגות גבוהות. מדינות אירופה מבינות שהן בסכנה וקונות נשק ישראלי שהוא נשק חכם שהוכיח את עצמו בשדה הקרב של אזרבג'אן וארמניה. מכירות הנשק הישראליות הגיעו כבר לשיא חדש של 11.3 מיליארדי דולרים ב-2021, אבל 2022 והלאה עוד תהיינה טובות בהרבה.

הגז הישראלי הוא מצרך מאוד מבוקש. הוא מיוצא לאירופה דרך מצרים ושניהם עכשיו מאוד משתדלים לשמור על קשרים טובים עם ישראל. החיים של מצריים תלויים בכך, גם החיים של אירופה, במיוחד בחורף הקרוב. וחשוב לומר כי מחיר הגז עלה כ-250% ויותר לעומת לפני המלחמה.

אבל הכי הכי חשוב הוא הסיפור של העליה. בעיתונות מתפרסמים אמנם מספרי העולים החדשים, שהם כ-35 אלף עולים שבאו לארץ מרוסיה ואוקראינה מתחילה השנה. איש לא סופר את הקפיצה במספרי ה"תושבים החוזרים" – אלו הם רוסים ואוקראיניים בעלי אזרחות ישראלית, שבמהלך השנים ירדו וחזרו לארצות המוצא שלהם וכעת שבים שוב לישראל, בהמוניהם. הם אינם עולים חדשים אלא ישראלים חוזרים ומדובר בכ-25 אלף תושבים חוזרים.

הם ראו שהטוב שהם ראו באירופה ורוסיה לפני כמה שנים היה טוב מדומה. שווה לסבול את קשיי הקליטה בארץ ישראל כי בסופו של דבר פה הטוב האמיתי. עוד 45 אלף תיירים יהודים מרוסיה ואוקראינה נמצאים פה ועדיין לא קיבלו את אשרת העולה. בסך הכל מדובר ביותר מ-100 אלף עולים חדשים. איזה טוב ה'!

》 הנתונים החשובים הללו נלקחו ממאמרו של ד"ר אדם רויטר – יו"ר חיסונים פיננסים, יו"ר הדג'וויז, מחבר הספר "ישראל סיפור הצלחה"
www.bizportal.co.il/globalmarkets/news/article/807683
... הראה עודהראה פחות

תפתחו את העינים לראות כמה טוב בארץ ישראל

מלחמת רוסיה אוקראינה מביאה הרבה חושך לעולם, אבל הרבה ברכה לישראל. אנחנו קוראים בהפטרות של שבע דנחמתא כִּי הִנֵּה הַחֹשֶׁךְ יְכַסֶּה אֶרֶץ וַעֲרָפֶל לְאֻמִּים וְעָלַיִךְ יִזְרַח ה וּכְבוֹדוֹ עָלַיִךְ יֵרָאֶה (ישעיה פרק ס ב). לפי נתוני ה-OECD הירידה בתוצר העולמי מוערכת בכ-1.5% מהתוצר העולמי. לעומת זאת המלחמה הזאת מביאה למדינת ישראל רק ברכה. 

היצוא הבטחוני קפץ למדרגות גבוהות. מדינות אירופה מבינות שהן בסכנה וקונות נשק ישראלי שהוא נשק חכם שהוכיח את עצמו בשדה הקרב של אזרבגאן וארמניה. מכירות הנשק הישראליות הגיעו כבר לשיא חדש של 11.3 מיליארדי דולרים ב-2021, אבל 2022 והלאה עוד תהיינה טובות בהרבה.

הגז הישראלי הוא מצרך מאוד מבוקש. הוא מיוצא לאירופה דרך מצרים ושניהם עכשיו מאוד משתדלים לשמור על קשרים טובים עם ישראל. החיים של מצריים תלויים בכך, גם החיים של אירופה, במיוחד בחורף הקרוב. וחשוב לומר כי מחיר הגז עלה כ-250% ויותר לעומת לפני המלחמה.

אבל הכי הכי חשוב הוא הסיפור של העליה. בעיתונות מתפרסמים אמנם מספרי העולים החדשים, שהם כ-35 אלף עולים שבאו לארץ מרוסיה ואוקראינה מתחילה השנה. איש לא סופר את הקפיצה במספרי התושבים החוזרים – אלו הם רוסים ואוקראיניים בעלי אזרחות ישראלית, שבמהלך השנים ירדו וחזרו לארצות המוצא שלהם וכעת שבים שוב לישראל, בהמוניהם. הם אינם עולים חדשים אלא ישראלים חוזרים ומדובר בכ-25 אלף תושבים חוזרים.

הם ראו שהטוב שהם ראו באירופה ורוסיה לפני כמה שנים היה טוב מדומה. שווה לסבול את קשיי הקליטה בארץ ישראל כי בסופו של דבר פה הטוב האמיתי. עוד 45 אלף תיירים יהודים מרוסיה ואוקראינה נמצאים פה ועדיין לא קיבלו את אשרת העולה. בסך הכל מדובר ביותר מ-100 אלף עולים חדשים. איזה טוב ה!
 
》 הנתונים החשובים הללו נלקחו ממאמרו של דר אדם רויטר – יור חיסונים פיננסים, יור הדגוויז, מחבר הספר ישראל סיפור הצלחה
https://www.bizportal.co.il/globalmarkets/news/article/807683

קורה משהו לכלכלה הישראלית. ואיך זה קשור לנבואה?

יש עניין חשוב שקשור לתהליכים המדהימים שקורים בכלכלה של מדינת ישראל.

גם אם אתם לא ממש מבינים בכלכלה את הנתונים הכלכליים הבאים אתם בוודאי תבינו, המטבע הישראלי מתחזק מאוד מול כל המטבעות החזקים בעולם.
אני לא מדבר מול כלכלות נחשלות כמו טורקיה - שמול המטבע שלהם התחזק השקל הישראלי ב-15 השנים האחרונות פי 10 !
נעשה השוואה רק מול כלכלות חזקות.

השבוע נקבע השער של השקל מול הלירה שטרלינג ביחס של 3.95 שקלים לכל לירה שטרלינג – ליש"ט. הליש"ט היא המטבע של אנגליה. לפני 15 שנים בשנת 2007 היה השער של הליש"ט יותר מכפול 8.76 שקל לכל ליש"ט. הכפלנו אותם והתחזקנו מולם ביותר מ-100% ב-15 השנים האחרונות.

התחזקות הכלכלה הישראלית באה בזכות המתנה הענקית שקיבלנו בגז, בזכות המתנה בשכל שמביאה לנו פיתוחים עולמיים במחשבים ובתחומים רבים לאין מספר.

גם אל מול היורו התחזק מאוד השקל הישראלי. לפני 15 שנה מחיר היורו היה 5.85 שקלים, והיום מחיר היורו הוא 3.34 שקלים. מדובר בהתחזקות של הכלכלה הישראלית אל מול הכלכלה של אירופה כמעט פי שניים. כך המצב גם מול היין היפני, לפני כ-15 שנה היינו קונים 20.13 יין יפני בשקל והיו קונים 41.16 יין יפני בשקל. התחזקות מול השוק היפני פי שניים.

מול הרובל המהפכה ממש משמעותית ההתחזקות של השקל מולו היא פי שלוש ב-15 השנים האחרונות. ממחיר של 6.51 רובלים לשקל קפצנו למחיר של 18.50 רובלים לשקל. לפני כשנה היינו קונים 24 רובל בשקל אחד. התחזקות של פי ארבע שהשתנתה בעקבות המלחמה.

אל מול הדולר והיין הסיני - ההתחזקות של השקל היא מתונה יותר, אבל גם שם היא קיימת. אל מול הדולר ההתחזקות היא בשליש מול הכלכלה האמריקאית. לפני 15 שנה היינו קונים דולר אחד ב-4.71 שקלים, והיום קונים אותו בפחות שליש מחיר, 3.34 שקלים לדולר. אל מול היואן הסיני גם יש התחזקות אבל כאן היא יותר מתונה, התחזקנו מול הסינים בכלכלה רק ברבע, במקום לקנות 1.5 יואן סיני בשקל, קונים היום 2 יואן בשקל.

אחרי כל המספרים הללו מסתתרת נבואה שמתקיימת בימינו. והלווית גויים רבים ואתה לא תלווה. כלכלה מוצלחת היא המפתח להשראת שכינה. "שאין השכינה שורה אלא על חכם וגיבור ועשיר".

( הרב שמואל אליהו שליט"א )
... הראה עודהראה פחות

קורה משהו לכלכלה הישראלית. ואיך זה קשור לנבואה?

יש עניין חשוב שקשור לתהליכים המדהימים שקורים בכלכלה של מדינת ישראל. 

גם אם אתם לא ממש מבינים בכלכלה את הנתונים הכלכליים הבאים אתם בוודאי תבינו, המטבע הישראלי מתחזק מאוד מול כל המטבעות החזקים בעולם.
 אני לא מדבר מול כלכלות נחשלות כמו טורקיה - שמול המטבע שלהם התחזק השקל הישראלי ב-15 השנים האחרונות פי 10 ! 
 נעשה השוואה רק מול כלכלות חזקות.
 
השבוע נקבע השער של השקל מול הלירה שטרלינג ביחס של 3.95 שקלים לכל לירה שטרלינג – לישט. הלישט היא המטבע של אנגליה. לפני 15 שנים בשנת 2007 היה השער של הלישט יותר מכפול 8.76 שקל לכל לישט. הכפלנו אותם והתחזקנו מולם ביותר מ-100% ב-15 השנים האחרונות. 

התחזקות הכלכלה הישראלית באה בזכות המתנה הענקית שקיבלנו בגז, בזכות המתנה בשכל שמביאה לנו פיתוחים עולמיים במחשבים ובתחומים רבים לאין מספר. 

גם אל מול היורו התחזק מאוד השקל הישראלי. לפני 15 שנה מחיר היורו היה 5.85 שקלים, והיום מחיר היורו הוא 3.34 שקלים. מדובר בהתחזקות של הכלכלה הישראלית אל מול הכלכלה של אירופה כמעט פי שניים. כך המצב גם מול היין היפני, לפני כ-15 שנה היינו קונים 20.13 יין יפני בשקל והיו קונים 41.16 יין יפני בשקל. התחזקות מול השוק היפני פי שניים. 

מול הרובל המהפכה ממש משמעותית ההתחזקות של השקל מולו היא פי שלוש ב-15 השנים האחרונות. ממחיר של 6.51 רובלים לשקל קפצנו למחיר של 18.50 רובלים לשקל. לפני כשנה היינו קונים 24 רובל בשקל אחד. התחזקות של פי ארבע שהשתנתה בעקבות המלחמה.
 
אל מול הדולר והיין הסיני - ההתחזקות של השקל היא מתונה יותר, אבל גם שם היא קיימת. אל מול הדולר ההתחזקות היא בשליש מול הכלכלה האמריקאית. לפני 15 שנה היינו קונים דולר אחד ב-4.71 שקלים, והיום קונים אותו בפחות שליש מחיר, 3.34 שקלים לדולר. אל מול היואן הסיני גם יש התחזקות אבל כאן היא יותר מתונה, התחזקנו מול הסינים בכלכלה רק ברבע, במקום לקנות 1.5 יואן סיני בשקל, קונים היום 2 יואן בשקל.
 
אחרי כל המספרים הללו מסתתרת נבואה שמתקיימת בימינו. והלווית גויים רבים ואתה לא תלווה. כלכלה מוצלחת היא המפתח להשראת שכינה. שאין השכינה שורה אלא על חכם וגיבור ועשיר. 

( הרב שמואל אליהו שליטא )

מרגש!! מתוך החלק היומי של סיון רהב-מאיר:

תודה על הזכות לספר סיפורים כאלה. כך כתב לי יחזקאל ליפשיץ: "השכן שלי ביישוב מצפה יריחו, יוסף פרל, נפטר. באתי לנחם את אשתו ובנו, והם הראו לי מחברת מיוחדת.

לסבא של יוסף קראו הירש ליבוביץ'. הוא חי ליד מוסקבה, בשיא הקומוניזם. לפני שנפטר לקח שש מחברות זהות וכתב בכל אחת את כל מה שהוא יודע על יהדות. כל ילד שלו קיבל מחברת והתבקש להעביר אותה לדור הבא. המשפחה התפזרה. יוסף הוא אחד הנכדים. הוא עלה לארץ, למד בישיבה ושמר על המחברת מכל משמר, כי לא ידע על עותק נוסף ששרד.

השבוע יוסף נפטר, והמחברת העתיקה והמרגשת של הסבא, שכתובה ברוסית ובאידיש, עברה בין המנחמים. זו צוואה של אדם שכותב בצער שהוא היהודי האחרון בעולם. הוא מקווה שאולי אחד מצאצאיו ירצה לפחות לשמוע את ההיסטוריה של העם היהודי, וימצא משמעות במילים שלו, אבל מבין שאין הרבה סיכוי שזה יקרה. לדבריו, אם מישהו אחד ישתמש במחברת הזו, זה ייתן מנוחה לנשמתו בעולם הבא.

הוא מתחיל מחג הפסח, עובר דרך כל החגים, ובעצם מלמד את הנכדים את כל ההיסטוריה היהודית דרך מעגל השנה, ומוסיף גם מנהגים משפחתיים שראה אצל סבא וסבתא שלו.

הוא כותב על התורה, ועל כמה היא יקרה יותר מזהב, היא מחיה את הנשמה. לבסוף הוא כותב גם הרבה על הגלות הקשה ועל הגאולה שהוא לא מפסיק לצפות לה".

ספק אם הירש, הסבא של יוסף, דמיין מציאות כזו: הוא לא יהיה היהודי האחרון. דווקא הקומוניזם הוא שיעבור מן העולם. נכדו יעלה לארץ למדינה יהודית, והמחברת שכתב במאמץ רב תשרוד, תנחה את חייו של הנכד, וגם תתפרסם הבוקר, בטקסט.
... הראה עודהראה פחות

מרגש!! מתוך החלק היומי של סיון רהב-מאיר:

תודה על הזכות לספר סיפורים כאלה. כך כתב לי יחזקאל ליפשיץ: השכן שלי ביישוב מצפה יריחו, יוסף פרל, נפטר. באתי לנחם את אשתו ובנו, והם הראו לי מחברת מיוחדת.

לסבא של יוסף קראו הירש ליבוביץ. הוא חי ליד מוסקבה, בשיא הקומוניזם. לפני שנפטר לקח שש מחברות זהות וכתב בכל אחת את כל מה שהוא יודע על יהדות. כל ילד שלו קיבל מחברת והתבקש להעביר אותה לדור הבא. המשפחה התפזרה. יוסף הוא אחד הנכדים. הוא עלה לארץ, למד בישיבה ושמר על המחברת מכל משמר, כי לא ידע על עותק נוסף ששרד.

השבוע יוסף נפטר, והמחברת העתיקה והמרגשת של הסבא, שכתובה ברוסית ובאידיש, עברה בין המנחמים. זו צוואה של אדם שכותב בצער שהוא היהודי האחרון בעולם. הוא מקווה שאולי אחד מצאצאיו ירצה לפחות לשמוע את ההיסטוריה של העם היהודי, וימצא משמעות במילים שלו, אבל מבין שאין הרבה סיכוי שזה יקרה. לדבריו, אם מישהו אחד ישתמש במחברת הזו, זה ייתן מנוחה לנשמתו בעולם הבא. 

הוא מתחיל מחג הפסח, עובר דרך כל החגים, ובעצם מלמד את הנכדים את כל ההיסטוריה היהודית דרך מעגל השנה, ומוסיף גם מנהגים משפחתיים שראה אצל סבא וסבתא שלו.

הוא כותב על התורה, ועל כמה היא יקרה יותר מזהב, היא מחיה את הנשמה. לבסוף הוא כותב גם הרבה על הגלות הקשה ועל הגאולה שהוא לא מפסיק לצפות לה.

ספק אם הירש, הסבא של יוסף, דמיין מציאות כזו: הוא לא יהיה היהודי האחרון. דווקא הקומוניזם הוא שיעבור מן העולם. נכדו יעלה לארץ למדינה יהודית, והמחברת שכתב במאמץ רב תשרוד, תנחה את חייו של הנכד, וגם תתפרסם הבוקר, בטקסט.

Comment on Facebook

מרגש מאוד !!!

ועַשֲִׂיתִם לְעֵץ אֶחָד וְהָיוּ אֶחָד בְּיָדִי
נבואת עם מאוחד מתגשמת

צילום יעקב אפללו
... הראה עודהראה פחות

ועַשֲִׂיתִם לְעֵץ אֶחָד וְהָיוּ אֶחָד בְּיָדִי
נבואת עם מאוחד מתגשמת

צילום יעקב אפללו
עכשיו מגזין

עזרי טובי

יצאתי עם אשתי לטיול בבקעת הירדן הירוקה.
בדרך ראינו עדר פרות עם רועים יהודיים ולא יכולתי שלא לעצור ולצלם.

מסתבר שהעדר שייך לאחת החוות בשומרון [כן. ירדו לרעות עד הבקעה] והמבוגר שבחבורה הוא תלמיד חכם ירושלמי שכבר עשר שנים מגיע לחווה ליומיים בשבוע בהן בלילות הוא שומר ובימים יוצא למרעה.

חיפשתי נבואה שתתאר במילים את מה שהרגשתי ובעזרת חבר מצאתי את הפסוקים האלו מיחזקאל פרק לד: "וְהוֹצֵאתִים מִן הָעַמִּים וְקִבַּצְתִּים מִן הָאֲרָצוֹת וַהֲבִיאֹתִים אֶל אַדְמָתָם וּרְעִיתִים אֶל הָרֵי יִשְׂרָאֵל בָּאֲפִיקִים וּבְכֹל מוֹשְׁבֵי הָאָרֶץ."
... הראה עודהראה פחות

ירידה באנטישמיות

יש בעולם אנטישמיות. אבל מי שמסתכל על התהליך רואה שהאנטישמיות היא במגמת ירידה מתמשכת מאז שאנחנו חוזרים לארץ ישראל. בגלות היה המצב מאוד קשה. משה רבנו מתאר את שנאת ישראל במילים מאוד קשות: "וְהָיִיתָ לְשַׁמָּה לְמָשָׁל וְלִשְׁנִינָה בְּכֹל הָעַמִּים אֲשֶׁר יְנַהֶגְךָ ה' שָׁמָּה" (דברים כ"ח ל"ז).

כשחזרנו לארץ ישראל, המגמה התהפכה. אומות העולם התחילו לתת יחס מכבד. על הכבוד הזה מתנבא הנביא ישעיהו ואומר: "וְרָאוּ גוֹיִם צִדְקֵךְ וְכָל מְלָכִים כְּבוֹדֵךְ וְקֹרָא לָךְ שֵׁם חָדָשׁ אֲשֶׁר פִּי ה' יִקֳּבֶנּוּ" (ישעיה ס"ב ב').

ביטוי לירידה הדרמטית באנטישמיות העולמית ניתן כשבחודש שעבר נשיאת גרמניה הגיעה למוזיאון "יד ושם", שם היא התכופפה כדי להניח זר לזכר הנרצחים בשואה על ידי בני עמה. "וְהָלְכוּ אֵלַיִךְ שְׁחוֹחַ בְּנֵי מְעַנַּיִךְ וְהִשְׁתַּחֲווּ עַל כַּפּוֹת רַגְלַיִךְ כָּל מְנַאֲצָיִךְ וְקָרְאוּ לָךְ עִיר ה' צִיּוֹן קְדוֹשׁ יִשְׂרָאֵל: תַּחַת הֱיוֹתֵךְ עֲזוּבָה וּשְׂנוּאָה וְאֵין עוֹבֵר וְשַׂמְתִּיךְ לִגְאוֹן עוֹלָם מְשׂוֹשׂ דּוֹר וָדוֹר" (ישעיהו י"ד).

אחרי הקמת המדינה, האנטישמיות שינתה צורה כאשר הקימה הליגה הערבית חרם כנגד חברות שסוחרות עם ישראל. אין ספק שהחרם הזה הקשה על מדינת ישראל, אך עם זאת הוא לא עצר את פיתוחה של המדינה.
גם הנזק שגורמת לישראל תנועת החרם BDS הוא אפסי. מדינות מרכזיות בעולם חוקקו חוקים כנגד המחרימים את מדינת ישראל, והחרם כמעט לא מורגש בעולם העסקים. ד"ר אדם רויטר, מנכ"ל חיסונים פיננסים, אומר כי על פי סקר שנעשה על ידם בין השנים 2016-2010 בקרב מאות חברות הייצוא הגדולות במשק, לחרם הכלכלי של ה-BDS אין שום השפעה כלכלית.

"שיעור החברות הישראליות שיכלו להצביע שהם נפגעות מהסנקציות הוא פחות מאחוז אחד", טוען רויטר. "לפי חישובים שערכנו על בסיס המידע שקיבלנו מהחברות, שיעור הפגיעה המצטבר מבחינה משקית מאז שנת 2010 עמד לכל היותר על 0.004%".

הכי טוב ב-1800 השנים האחרונות:

הליגה נגד השמצה ערכה סקר כלל עולמי למדידת עוצמתה של האנטישמיות. הסקר נערך בקרב כ-53,000 בני אדם בוגרים, דוברי 96 שפות שונות ב-102 מדינות וטריטוריות בעולם. תוצאות המחקר הראו ש-26% מבני האדם הבוגרים ברחבי הגלובוס הם בעלי דעות אנטישמיות.
זה הרבה יותר מדי; אבל מי שזוכר את השנאה שהייתה לעם ישראל בעת השואה מבין שרק 26% אנטישמיות זה מהפך אדיר. אמנם לא נערך סקר דומה לפני 75 שנה, אבל אם היה נערך אין ספק שהסוקרים היו מוצאים הרבה יותר אנטישמיות.

בתקופת השואה כל מדינות אירופה שיתפו פעולה עם הגרמנים בהשמדת יהודים. גם מדינות ניטרליות כמו שוויץ הסגירו יהודים לידי הגרמנים. גם הרוסים, למרות שהם נלחמו בגרמנים, לא היו אוהדי ישראל כלל. אפילו האמריקאים, שנחשבים היום הכי אוהדים, לא הפציצו אז את מחנות ההשמדה למרות שזה היה בדרכם ולא פתחו את שעריהם בפני אוניות של פליטים יהודים שנאלצו לחזור למשרפות של אירופה.

בתקופת קום המדינה היה רגע של חסד שבו רוב מדינות העולם הצביעו בעד הקמת המדינה. אבל בתקופת שלפני מלחמת ששת הימים, שום מדינה לא הסכימה לספק לנו נשק. רק אחרי הניצחון של ששת הימים התרבו אוהבינו.
משום כך, המצב שבו היום רק 26% הם אנטישמים הוא המצב הכי טוב שאנו מכירים ב-1800 השנים האחרונות.

באדיבות: עכשיו 14 עכשיו המגזין
... הראה עודהראה פחות

ירידה באנטישמיות

יש בעולם אנטישמיות. אבל מי שמסתכל על התהליך רואה שהאנטישמיות היא במגמת ירידה מתמשכת מאז שאנחנו חוזרים לארץ ישראל.   בגלות היה המצב מאוד קשה. משה רבנו מתאר את שנאת ישראל במילים מאוד קשות: וְהָיִיתָ לְשַׁמָּה לְמָשָׁל וְלִשְׁנִינָה בְּכֹל הָעַמִּים אֲשֶׁר יְנַהֶגְךָ ה שָׁמָּה (דברים כח לז).

כשחזרנו לארץ ישראל, המגמה התהפכה. אומות העולם התחילו לתת יחס מכבד. על הכבוד הזה מתנבא הנביא ישעיהו ואומר: וְרָאוּ גוֹיִם צִדְקֵךְ וְכָל מְלָכִים כְּבוֹדֵךְ וְקֹרָא לָךְ שֵׁם חָדָשׁ אֲשֶׁר פִּי ה יִקֳּבֶנּוּ (ישעיה סב ב).

ביטוי לירידה הדרמטית באנטישמיות העולמית ניתן כשבחודש שעבר נשיאת גרמניה הגיעה למוזיאון יד ושם, שם היא התכופפה כדי להניח זר לזכר הנרצחים בשואה על ידי בני עמה. וְהָלְכוּ אֵלַיִךְ שְׁחוֹחַ בְּנֵי מְעַנַּיִךְ וְהִשְׁתַּחֲווּ עַל כַּפּוֹת רַגְלַיִךְ כָּל מְנַאֲצָיִךְ וְקָרְאוּ לָךְ עִיר ה צִיּוֹן קְדוֹשׁ יִשְׂרָאֵל: תַּחַת הֱיוֹתֵךְ עֲזוּבָה וּשְׂנוּאָה וְאֵין עוֹבֵר וְשַׂמְתִּיךְ לִגְאוֹן עוֹלָם מְשׂוֹשׂ דּוֹר וָדוֹר (ישעיהו יד).

אחרי הקמת המדינה, האנטישמיות שינתה צורה כאשר הקימה הליגה הערבית חרם כנגד חברות שסוחרות עם ישראל. אין ספק שהחרם הזה הקשה על מדינת ישראל, אך עם זאת הוא לא עצר את פיתוחה של המדינה. 
גם הנזק שגורמת לישראל תנועת החרם BDS הוא אפסי. מדינות מרכזיות בעולם חוקקו חוקים כנגד המחרימים את מדינת ישראל, והחרם כמעט לא מורגש בעולם העסקים. דר אדם רויטר, מנכל חיסונים פיננסים, אומר כי על פי סקר שנעשה על ידם בין השנים 2016-2010 בקרב מאות חברות הייצוא הגדולות במשק, לחרם הכלכלי של ה-BDS אין שום השפעה כלכלית.

שיעור החברות הישראליות שיכלו להצביע שהם נפגעות מהסנקציות הוא פחות מאחוז אחד, טוען רויטר. לפי חישובים שערכנו על בסיס המידע שקיבלנו מהחברות, שיעור הפגיעה המצטבר מבחינה משקית מאז שנת 2010 עמד לכל היותר על 0.004%.

הכי טוב ב-1800 השנים האחרונות:

הליגה נגד השמצה ערכה סקר כלל עולמי למדידת עוצמתה של האנטישמיות. הסקר נערך בקרב כ-53,000 בני אדם בוגרים, דוברי 96 שפות שונות ב-102 מדינות וטריטוריות בעולם. תוצאות המחקר הראו ש-26% מבני האדם הבוגרים ברחבי הגלובוס הם בעלי דעות אנטישמיות.
זה הרבה יותר מדי; אבל מי שזוכר את השנאה שהייתה לעם ישראל בעת השואה מבין שרק 26% אנטישמיות זה מהפך אדיר. אמנם לא נערך סקר דומה לפני 75 שנה, אבל אם היה נערך אין ספק שהסוקרים היו מוצאים הרבה יותר אנטישמיות. 

בתקופת השואה כל מדינות אירופה שיתפו פעולה עם הגרמנים בהשמדת יהודים. גם מדינות ניטרליות כמו שוויץ הסגירו יהודים לידי הגרמנים. גם הרוסים, למרות שהם נלחמו בגרמנים, לא היו אוהדי ישראל כלל. אפילו האמריקאים, שנחשבים היום הכי אוהדים, לא הפציצו אז את מחנות ההשמדה למרות שזה היה בדרכם ולא פתחו את שעריהם בפני אוניות של פליטים יהודים שנאלצו לחזור למשרפות של אירופה. 

בתקופת קום המדינה היה רגע של חסד שבו רוב מדינות העולם הצביעו בעד הקמת המדינה. אבל בתקופת שלפני מלחמת ששת הימים, שום מדינה לא הסכימה לספק לנו נשק. רק אחרי הניצחון של ששת הימים התרבו אוהבינו. 
משום כך, המצב שבו היום רק 26% הם אנטישמים הוא המצב הכי טוב שאנו מכירים ב-1800 השנים האחרונות.

באדיבות: עכשיו 14 עכשיו המגזין

תרומת כליה מחיים

עד היום תרמו 1181 ישראלים כליה לישראלים אחרים בתרומה אלטרואיסטית, בלי שום תמורה כספית. מדובר בתרומה לאנשים זרים, כך שלא הייתה שום היכרות מוקדמת בין התורם לבין הנתרם.

את התרומות הללו מארגנת עמותת שנקראת "מתנת חיים". העמותה הוקמה בשנת תשס"ט (2009) על ידי הרב ישעיהו הבר זצ"ל, ראש ישיבה בירושלים שעבר טיפולי דיאליזה קשים וראה עשרות חולים כמוהו סובלים, ממתינים בתור ומקווים להשתלה שלעתים אינה מגיעה. הרב הבר הזדעזע בעיקר ממותו של בחור בן 19, בן למשפחה שכולה, שהמתין לתרומת כליה שבוששה לבוא.

בעקבות זאת, החליט הרב הבר להקדיש את חייו לעידוד אנשים לתרום כליה והקים לשם כך את העמותה.

מאז החל את פעילותו, הצליח הרב הבר לחבר בין מאות תורמים לחולים, תוך ליווי כל השתלה באופן אישי. תרומתו להשתלות בישראל ולהעלאת המודעות לתרומת כליה יוצאת דופן בקנה מידה עולמי.

ישראל הפכה בתחום זה אור לגויים, כך סיפרה הרבנית הבר למגזין פנימה: בשנה שעברה היו אמורים הרב והרבנית הבר לטוס לאוניברסיטת סטנפורד בקליפורניה, שבה מרכז השתלות מהגדולים בעולם, כדי לספר על מתנת חיים. "המזמינים ביקשו לדעת איך העמותה עובדת ומהו סוד האלטרואיזם", סיפרה הרבנית הבר למגזין פנימה.
"אחרי לבטים, בעלי ז"ל נעתר לבקשתם, אבל אמר לי בשקט: 'אני יכול ללמד אותם את הפלטפורמה, אני יכול להנגיש להם מידע, אבל מה שאני לא יכול זה להגיד להם שהנתינה הזו היא בעצם העם שלנו. איזה עם יש לנו, איזה גנים של חסד קיבלנו מהאבות והאימהות הקדושים. את זה אי אפשר ללמד'".

מתנת חיים - השתלות כליה
... הראה עודהראה פחות

תרומת כליה מחיים

עד היום תרמו 1181 ישראלים כליה לישראלים אחרים בתרומה אלטרואיסטית, בלי שום תמורה כספית. מדובר בתרומה לאנשים זרים, כך שלא הייתה שום היכרות מוקדמת בין התורם לבין הנתרם. 

את התרומות הללו מארגנת עמותת שנקראת מתנת חיים. העמותה הוקמה בשנת תשסט (2009) על ידי הרב ישעיהו הבר זצל, ראש ישיבה בירושלים שעבר טיפולי דיאליזה קשים וראה עשרות חולים כמוהו סובלים, ממתינים בתור ומקווים להשתלה שלעתים אינה מגיעה. הרב הבר הזדעזע בעיקר ממותו של בחור בן 19, בן למשפחה שכולה, שהמתין לתרומת כליה שבוששה לבוא. 

בעקבות זאת, החליט הרב הבר להקדיש את חייו לעידוד אנשים לתרום כליה והקים לשם כך את העמותה. 

מאז החל את פעילותו, הצליח הרב הבר לחבר בין מאות תורמים לחולים, תוך ליווי כל השתלה באופן אישי. תרומתו להשתלות בישראל ולהעלאת המודעות לתרומת כליה יוצאת דופן בקנה מידה עולמי. 

ישראל הפכה בתחום זה אור לגויים, כך סיפרה הרבנית הבר למגזין פנימה: בשנה שעברה היו אמורים הרב והרבנית הבר לטוס לאוניברסיטת סטנפורד בקליפורניה, שבה מרכז השתלות מהגדולים בעולם, כדי לספר על מתנת חיים. המזמינים ביקשו לדעת איך העמותה עובדת ומהו סוד האלטרואיזם, סיפרה הרבנית הבר למגזין פנימה. 
אחרי לבטים, בעלי זל נעתר לבקשתם, אבל אמר לי בשקט: אני יכול ללמד אותם את הפלטפורמה, אני יכול להנגיש להם מידע, אבל מה שאני לא יכול זה להגיד להם שהנתינה הזו היא בעצם העם שלנו. איזה עם יש לנו, איזה גנים של חסד קיבלנו מהאבות והאימהות הקדושים. את זה אי אפשר ללמד.

מתנת חיים - השתלות כליה

שׁוּבָה ה' אֶת־שבותנו [שְׁבִיתֵנוּ] כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:

עזרי טובי
... הראה עודהראה פחות

ישעיהו הנביא מתאר את ארץ ישראל כארץ יבשה שעתידה לזכות למים חיים: "אֶפְתַּח עַל שְׁפָיִים נְהָרוֹת וּבְתוֹךְ בְּקָעוֹת מַעְיָנוֹת אָשִׂים מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמוֹצָאֵי מָיִם" (ישעיהו מ"א).

"כִּי נִבְקְעוּ בַמִּדְבָּר מַיִם וּנְחָלִים בָּעֲרָבָה: והָיָה הַשָּׁרָב לַאֲגָם וְצִמָּאוֹן לְמַבּוּעֵי מָיִם" (ישעיהו ל"ה, וכן בפרק מ"ג).

ההבטחה להפוך את ישראל ממקום מדבר למקום שופע מים מתקיימת בימינו בדרכים מיוחדות. מדינת ישראל הפכה את היובש ליתרון שמביא לה ברכה גדולה, ובאמצעות פיתוחים טכנולוגיים מרשימים היא הפכה למעצמת מים בינלאומית.
מדינת ישראל יושבת על סף המדבר ולכן מאזן המים של ישראל שלילי. בישראל יורדים כשבעה מיליארד קוב גשם שנה, מתוכם 70% מתאדים. זאת אומרת שפוטנציאל המים הטבעיים בישראל עומד על 1.8-1.4 מיליארד קוב בשנה.
בתחילת דרכה סבלה המדינה ממחסור במים. באותם ימים היה צורך לספק מים ל-650 אלף איש. היום, למרות שאזרחי מדינת ישראל מונים למעלה מתשעה מיליון איש, המדינה מספקת לכולם מים באמצעות ניהול חכם של משק המים ובלא מעט יצירתיות וכושר אלתור בפיתוח פתרונות טכנולוגיים מוצלחים.
... הראה עודהראה פחות

"כִּי נִחַם ה' צִיּוֹן נִחַם כָּל חָרְבֹתֶיהָ וַיָּשֶׂם מִדְבָּרָהּ כְּעֵדֶן וְעַרְבָתָהּ כְּגַן ה' שָׂשׂוֹן וְשִׂמְחָה יִמָּצֵא בָהּ תּוֹדָה וְקוֹל זִמְרָה" (ישעיהו נ"א ג')

בדוח של ה-OECD לעניין הקצאת משאבי מים בשנת תשע"ה נכתב: "באשר למים, קובעים ה-OECD ללא כחל וסרק: ישראל היא הצלחה אדירה בכל קנה מידה. מחירי המים בישראל נכונים, ההשקעות בטיהור, מיחזור, התפלה, הולכה וביוב נכונות וקולעות למטרה, והמודל של מתן עדיפות מסוימת ומדורגת להקצאת המים לחקלאות ושימור איכות הסביבה על חשבון משקי הבית נכון אף הוא. מדיניות המים הישראלית העכשווית ראויה לכל שבח וחיקוי".

"וְהָיִיתָ כְּגַן רָוֶה וּכְמוֹצָא מַיִם אֲשֶׁר לֹא יְכַזְּבוּ מֵימָיו" (ישעיהו נ"ח י"א).
... הראה עודהראה פחות

כִּי נִחַם ה צִיּוֹן נִחַם כָּל חָרְבֹתֶיהָ וַיָּשֶׂם מִדְבָּרָהּ כְּעֵדֶן וְעַרְבָתָהּ כְּגַן ה שָׂשׂוֹן וְשִׂמְחָה יִמָּצֵא בָהּ תּוֹדָה וְקוֹל זִמְרָה (ישעיהו נא ג)

בדוח של ה-OECD לעניין הקצאת משאבי מים בשנת תשעה נכתב: באשר למים, קובעים ה-OECD ללא כחל וסרק: ישראל היא הצלחה אדירה בכל קנה מידה. מחירי המים בישראל נכונים, ההשקעות בטיהור, מיחזור, התפלה, הולכה וביוב נכונות וקולעות למטרה, והמודל של מתן עדיפות מסוימת ומדורגת להקצאת המים לחקלאות ושימור איכות הסביבה על חשבון משקי הבית נכון אף הוא. מדיניות המים הישראלית העכשווית ראויה לכל שבח וחיקוי.

וְהָיִיתָ כְּגַן רָוֶה וּכְמוֹצָא מַיִם אֲשֶׁר לֹא יְכַזְּבוּ מֵימָיו (ישעיהו נח יא).

התורה אומרת כי קיבוץ הגלויות לא יהיה למדינה זרה אלא אך ורק לארץ ישראל. וצריך להזכיר כי היו נסיונות רבים לאסוף את עם ישראל למקומות אחרים והכל נכשל. התורה גם אומרת כי כשנגיע אל הארץ נזכה גם לרשת אותה ולשלוט בה: "וֶהֱבִיאֲךָ ה' אֱלֹקיךָ אֶל הָאָרֶץ אֲשֶׁר יָרְשׁוּ אֲבֹתֶיךָ וִירִשְׁתָּהּ" על ההבטחה הזו חוזרים כמעט כל הנביאים, כל אחד בלשונו. וגם זה קורה. ... הראה עודהראה פחות

התורה אומרת כי קיבוץ הגלויות לא יהיה למדינה זרה אלא אך ורק לארץ ישראל. וצריך להזכיר כי היו נסיונות רבים לאסוף את עם ישראל למקומות אחרים והכל נכשל. התורה גם אומרת כי כשנגיע אל הארץ נזכה גם לרשת אותה ולשלוט בה: וֶהֱבִיאֲךָ ה אֱלֹקיךָ אֶל הָאָרֶץ אֲשֶׁר יָרְשׁוּ אֲבֹתֶיךָ וִירִשְׁתָּהּ על ההבטחה הזו חוזרים כמעט כל הנביאים, כל אחד בלשונו. וגם זה קורה.

Comment on Facebook

שלום יום טוב חברים, ראיתי אנשים מדברים על אדם טוב בשם מר סיון והחלטתי לנסות אותו, אני שמח שיצרתי איתו קשר, הוא איש טוב, הוא שלח את ההלוואה שלי לאחר שעמדתי בדרישה שלהם, אני ה- האדם המאושר ביותר כרגע ואני לא יכול להפסיק לחייך, לכל צורת הלוואה אנא צור קשר עם מר סיון באמצעות דוא"ל [email protected] או בווטסאפ +15622814376 תודה חברים ...

ב-100 השנים האחרונות עם ישראל התקבצו יהודים מ-102 מדינות שונות ועלו לארץ, בנו ערים, סללו כבישים, הפריחו שממה ויצרו עוצמה כלכלית, צבאית וטכנולוגית גבוהה. הפלא הגדול יותר הוא שכל זה נכתב במפורש לפני יותר מ-2500 שנה, ולמרות שזה לא הגיוני - הכל מתרחש. כל מה שעובר עלינו כתוב במילים הכי מפורשות בכל ספרי הנביאים בשפה שאינה משתמעת לשתי פנים. ... הראה עודהראה פחות

ב-100 השנים האחרונות עם ישראל התקבצו יהודים מ-102 מדינות שונות ועלו לארץ, בנו ערים, סללו כבישים, הפריחו שממה ויצרו עוצמה כלכלית, צבאית וטכנולוגית גבוהה. הפלא הגדול יותר הוא שכל זה נכתב במפורש לפני יותר מ-2500 שנה, ולמרות שזה לא הגיוני - הכל מתרחש. כל מה שעובר עלינו כתוב במילים הכי מפורשות בכל ספרי הנביאים בשפה שאינה משתמעת לשתי פנים.

Comment on Facebook

שלום יום טוב חברים, ראיתי אנשים מדברים על אדם טוב בשם מר סיון והחלטתי לנסות אותו, אני שמח שיצרתי איתו קשר, הוא איש טוב, הוא שלח את ההלוואה שלי לאחר שעמדתי בדרישה שלהם, אני ה- האדם המאושר ביותר כרגע ואני לא יכול להפסיק לחייך, לכל צורת הלוואה אנא צור קשר עם מר סיון באמצעות דוא"ל [email protected] או בווטסאפ +15622814376 תודה חברים ...

הנבואה שהיא יסוד לכל הנבואות האחרות שמתגשמות היא הנבואה על קיבוץ גלויות. התורה אומרת: "וְשָׁב ה' אֱלֹקיךָ אֶת שְׁבוּתְךָ וְרִחֲמֶךָ וְשָׁב וְקִבֶּצְךָ מִכָּל הָעַמִּים אֲשֶׁר הֱפִיצְךָ ה' אֱלֹקיךָ שָׁמָּה". יהודים התקבצו מ-102 מדינות לישראל אפילו הרחוקות ביותר. נאמר בנבואה הזו במפורש "אִם יִהְיֶה נִדַּחֲךָ בִּקְצֵה הַשָּׁמָיִם מִשָּׁם יְקַבֶּצְךָ ה' אֱלֹקיךָ וּמִשָּׁם יִקָּחֶךָ". ... הראה עודהראה פחות

הנבואה שהיא יסוד לכל הנבואות האחרות שמתגשמות היא הנבואה על קיבוץ גלויות. התורה אומרת: וְשָׁב ה אֱלֹקיךָ אֶת שְׁבוּתְךָ וְרִחֲמֶךָ וְשָׁב וְקִבֶּצְךָ מִכָּל הָעַמִּים אֲשֶׁר הֱפִיצְךָ ה אֱלֹקיךָ שָׁמָּה. יהודים התקבצו מ-102 מדינות לישראל אפילו הרחוקות ביותר. נאמר בנבואה הזו במפורש אִם יִהְיֶה נִדַּחֲךָ בִּקְצֵה הַשָּׁמָיִם מִשָּׁם יְקַבֶּצְךָ ה אֱלֹקיךָ וּמִשָּׁם יִקָּחֶךָ.

Comment on Facebook

שלום יום טוב חברים, ראיתי אנשים מדברים על אדם טוב בשם מר סיון והחלטתי לנסות אותו, אני שמח שיצרתי איתו קשר, הוא איש טוב, הוא שלח את ההלוואה שלי לאחר שעמדתי בדרישה שלהם, אני ה- האדם המאושר ביותר כרגע ואני לא יכול להפסיק לחייך, לכל צורת הלוואה אנא צור קשר עם מר סיון באמצעות דוא"ל [email protected] או בווטסאפ +15622814376 תודה חברים ...

''וְרָאוּ גוֹיִם צִדְקֵךְ וְכָל מְלָכִים כְּבוֹדֵךְ וְקֹרָא לָךְ שֵׁם חָדָשׁ אֲשֶׁר פִּי ה' יִקֳּבֶנּוּ'' (ישעיהו סב, ב)
שגרירות ישראל בהונדורס נחנכה אתמול בטקס חגיגי, בהשתתפות הנשיא חואן אורלנדו הרננדס.
בסיום הטקס הוענק לשגריר הישראלי גולן אלדד דגל ישראל שהונף בהונדורס בשנת 1995, אז נסגרה שגרירות ישראל במדינה.

קרדיט: שגרירות ישראל בהונדורס
... הראה עודהראה פחות

וְרָאוּ גוֹיִם צִדְקֵךְ וְכָל מְלָכִים כְּבוֹדֵךְ וְקֹרָא לָךְ שֵׁם חָדָשׁ אֲשֶׁר פִּי ה יִקֳּבֶנּוּ (ישעיהו סב, ב)
שגרירות ישראל בהונדורס נחנכה אתמול בטקס חגיגי, בהשתתפות הנשיא חואן אורלנדו הרננדס. 
בסיום הטקס הוענק לשגריר הישראלי גולן אלדד דגל ישראל שהונף בהונדורס בשנת 1995, אז נסגרה שגרירות ישראל במדינה.

קרדיט: שגרירות ישראל בהונדורס

"‏שמחה לארצך"
לפני התקדש השמיטה, חקלאי קיבוץ שעלבים נפרדים בשירה מהשדות לשנה שלמה.

שימוש לפי סעיף 27א
... הראה עודהראה פחות

גלילה לראש העמוד