פרק ח':

מַבָּט כְּלָלִי:

"עַד יֵצֵא כַנֹּגַהּ צִדְקָהּ וִישׁוּעָתָהּ כְּלַפִּיד יִבְעָר" (ישעיהו ס"ב).

נבואות המנבאים את עליית כבודה של ישראל בעיני העמים הולכות ומתגשמות מול עיננו. מעמדה הבינלאומי של ישראל הולך ועולה. וכל זה קורה אחרי 1900 שנים בגלות, שבהן היינו מושפלים מאוד ונרדפים ע"י שנאה אנטישמית.  העולם הנוצרי, רוסיה, 160 מדינות שביחסים דיפולומטיים, מהפכות עצומות של תיקון עולם שהתחרשו ב100 – 200 שנה האחרונות מלמדות שתהליך שיבת ישראל לארצם השפיע לטובה ולברכה על כל משפחות האדמה. 

בנימין נתניהו נואם בקונגרס של ארה"ב לקול תשואות הקהל

מָה בַּפֶּרֶק?

וראו גויים צדקך

וְרָאוּ גוֹיִם צִדְקֵךְ וְכָל מְלָכִים כְּבוֹדֵךְ" (ישעיה ס"ב).

מעמדה הבינלאומי של ישראל הולך ועולה. כל זה קורה אחרי 1900 שנים בגלות, שבהן היינו מושפלים מאוד.  האנטישמיות רדפה אותנו לאורך כל שנות בגלות ובשיבה לארץ ובקום המדינה התהפכה המגמה והאומות התחילו לתת לנו כבוד.

נתונים המצביעים כי ב-30 שנה האחרונות הוכפל מספר המדינות שיש להן יחסים דיפלומטיים עם ישראל מ-80 ל160.וסקרים המצביעים על עליה משמעותית באחוזי התמיכה בישראל בקרב אזרחי ארצות הברית.

נגן וידאו

מהפך העולם הנוצרי

"יוֹדוּךָ עַמִּים אֱלֹקים יוֹדוּךָ עַמִּים כֻּלָּם" (תהילים ס"ז)

מתקופת ביקורו של האפיפיור פאולוס השישי, אשר לא הכיר בקיומה של מדינת ישראל אנו עדים לשינוי משמעותי ביחס של הנצרות לישראל. הדבר קרה בעיקר ע"י הנוצרים הוואנגליסטים המונים כמה מאות מליונים של אזרחים המאמינים ברובם כי הקמת מדינת ישראל היא תוצאה של נבואה תנכי"ת. והם סבורים שעל הנוצרים לעמוד לימין ישראל.

גם ברוסיה אנו מוצאים שינוי משמעותי. מתקופת הרדיפות הקומונסטיות כנגד כל סממן יהודי אנו עדים להצהרות חיוביות מצד נשיא רוסיה בקשר ליהודי רוסיה והמסורת היהודית.

מייק פנס, סגן נשיא ארה"ב מתפלל בכותל לאחר העברת השגרירות של ארה"ב לירושלים.

גאולת העולם כולו

"לֹא יָרֵעוּ וְלֹא יַשְׁחִיתוּ בְּכָל הַר קָדְשִׁי
כִּי מָלְאָה הָאָרֶץ דֵּעָה אֶת ה' כַּמַּיִם לַיָּם מְכַסִּים". (ישעיהו י"א ט')

הפרק סוקר בהסתכלות היסטוריוסופית את המהפכות הגדולות שהתרחשו במהלך ה 100 – 200 שנה האחרונות. ומציג את הקשר בין שיבת ישראל לארצם ותחילת תהליך גאולת ישראל למהפכות אלו.

מהפכות בתרבות, במדע, במוסר, בחכמה, הפיכת דיקטטורות לדמוקרטיות, גידול חד באוכלוסיית העולם כולו, ירידה עצומה בהרוגי מלחמות מאז הקמת מדינת ישראל, וכיצד משחרור ירושלים נחתם הסכם לצמצום הנשק עולמי על מנת להגביר את השלום העולמי ועוד…

במקביל להקמת המדינה - נפילת משטרים אפלים בכל העולם

סִפּוּר:

פתיחת שערי הדעת הביאה גל של המצאות תעשייתיות וטכנולוגיות חשובות. כל ההמצאות הגדולות בעולם החלו בסביבות השנים שנקב הזוהר (ת"ר-1840). בשנים הללו העולם החל לגלות באמצעות החכמה את העוצמה הגדולה שיכולים הפחם והנפט לתת לאנושות. הומצאו המנועים, הרכבות והמכוניות. החלו בסלילת כבישים. התגלתה היכולת הטמונה בחשמל, והתפתחה כל הטכנולוגיה שתלויה בו. הומצאו המטוסים.

כל הפיתוח הזה שנקרא "המהפכה התעשייתית" הוציא את העולם מבערותו ושינה את חייו. הכול הכנה לימות המשיח, שאמורים לשנות את פני האנושות כולה ולא רק של עם ישראל. יש הרבה דרכים לבטא את המהפכה הזאת. אחד מהם הוא גידול בתוחלת החיים. העולם הכפיל כמעט את תוחלת החיים בד בבד עם חזרת עם ישראל לארצו, העולם כולו מתעלה, ואפילו תוחלת החיים הממוצעת העולמית עולה.

 

אבל הביטוי הגדול מכולם הוא הגידול שחל בעקבותיהם במספר האנשים על פני התבל. לפני כ-200 שנים מספר האנשים בעולם היה מיליארד אחד בלבד. בעקבות כל המהפכות הללו מספר האנשים על פני תבל גדל ל-7.5 מיליארד, והוא צופה כלפי מעלה. ברור לכולם שמילוי פני תבל אנשים במקום שממה ובעלי חיים מאפשר למלא את הארץ דעה את ה'.

"וְהָלְכוּ עַמִּים רַבִּים וְאָמְרוּ לְכוּ וְנַעֲלֶה אֶל הַר ה' אֶל בֵּית אֱלֹהֵי יַעֲקֹב וְיֹרֵנוּ מִדְּרָכָיו וְנֵלְכָה בְּאֹרְחֹתָיו כִּי מִצִּיּוֹן תֵּצֵא תוֹרָה וּדְבַר ה' מִירוּשָׁלִָם"

(ישעיהו ב' ג')

"לֹא יָרֵעוּ
וְלֹא יַשְׁחִיתוּ
בְּכָל הַר קָדְשִׁי
כִּי מָלְאָה הָאָרֶץ
דֵּעָה אֶת ה'
כַּמַּיִם לַיָּם
מְכַסִּים."

(ישעיהו י" ט')

פְּסוּקֵי נְבוּאָה:

מקבץ חלקי של פסוקי נבואה המופיעים בפרק,
הפרק ממחיש את התגשמות נבואות אלו.

וראו גוים צדקך
"וְהָלְכוּ עַמִּים רַבִּים וְאָמְרוּ לְכוּ וְנַעֲלֶה אֶל הַר ה' אֶל בֵּית אֱלֹהֵי יַעֲקֹב וְיֹרֵנוּ מִדְּרָכָיו וְנֵלְכָה בְּאֹרְחֹתָיו כִּי מִצִּיּוֹן תֵּצֵא תוֹרָה וּדְבַר ה' מִירוּשָׁלִָם"
(ישעיהו ב' ג')
וראו גוים צדקך
"עַד יֵצֵא כַנֹּגַהּ צִדְקָהּ וִישׁוּעָתָהּ כְּלַפִּיד יִבְעָר: וְרָאוּ גוֹיִם צִדְקֵךְ וְכָל מְלָכִים כְּבוֹדֵךְ"
(ישעיה ס"ב).
וראו גוים צדקך
"וְרָאוּ גוֹיִם צִדְקֵךְ וְכָל מְלָכִים כְּבוֹדֵךְ וְקֹרָא לָךְ שֵׁם חָדָשׁ אֲשֶׁר פִּי ה' יִקֳּבֶנּוּ"
(ישעיה ס"ב ב')
וראו גוים צדקך
"יוֹדוּךָ עַמִּים אֱלֹהִים יוֹדוּךָ עַמִּים כֻּלָּם". למה העמים מודים? כיוון ש"אֶרֶץ נָתְנָה יְבוּלָהּ, יְבָרְכֵנוּ אֱלֹהִים אֱלֹהֵינוּ: יְבָרְכֵנוּ אֱלֹהִים וְיִירְאוּ אוֹתוֹ כָּל אַפְסֵי אָרֶץ" .
(תהילים ס"ז)
תיקון עולם
"וְהָיָה בְּאַחֲרִית הַיָּמִים נָכוֹן יִהְיֶה הַר בֵּית ה' בְּרֹאשׁ הֶהָרִים וְנִשָּׂא מִגְּבָעוֹת וְנָהֲרוּ אֵלָיו כָּל הַגּוֹיִם"
(דברים י"א כ"א)
הקודם
הבא

נְתוּנִים וְעוֹבְדוֹת בְּגְרָפִים:

מהפכות בעולם

ב200 שנה האחרונות אנו עדים למהפכות משמעותיות מאד שלא נראה כמותם מאות בשנים.

ניתן לראות כיצד התקופה המהפכנית הזו קשורה קשר רב לתהליך שיבת ציון ותחילת גאולת ישראל.

 

ראשי מדינות ארה"ב וברית המועצות חותמים על הסכם הפחתת נשק | יוני 1979
מחאה יהודית ב-1901 בניו יורק על ביטול עבדות ילדים

הֲיָדַעְתָּ?

תפקידה של מדינת ישראל, שהוקמה בשנת תש"ח, הוא להביא שלום לעולם. אם נשווה את מספר ההרוגים בעולם ממלחמות על פני כל כדור הארץ אחרי הקמת המדינה – בין שנת תש"ח לשנת תשע"ח נמצא כי נהרגו במלחמות בכל העולם כ-5 מיליון איש.

אם ניקח את 70 השנים שבין שנת תרל"ח (1878) לשנת תש"ח (1948), נמצא כי נהרגו בעולם במלחמות למעלה מ-100 מיליון איש.

לפני כ- 200 שנים מספר האנשים בעולם היה מיליארד אחד בלבד(!).
בעקבות כל המהפכות שהתחוללו מהמהפכה התעשייתית (המנוע, הרכבות, המכוניות, החשמל, והטכנולוגיה בכלל). אותה מהפכה תעשייתית צמחה מתוך שערי חכמה עליונה שעל פי הזהר הם הכנה לימות המשיח וגאולת העולם כולו. 
מהפכה זו הביאה לגידול משמעותי ביותר באוכלוסיית העולם וכיום אוכלוסיית העולם מונה כ-7.5 מליארד.

וכך אומר הנביא ישעיהו (מ"ה י"ז):
"כִּי כֹה אָמַר ה' בּוֹרֵא הַשָּׁמַיִם הוּא הָאֱלֹקים יֹצֵר הָאָרֶץ וְעֹשָׂהּ הוּא כוֹנְנָהּ לֹא תֹהוּ בְרָאָהּ לָשֶׁבֶת יְצָרָהּ אֲנִי ה' וְאֵין עוֹד." 

אלוקים לא ברא את העולם שיישאר תוהו ושממה, אלא שיישבו אותו בני אדם.
 

סִרְטּוֹנִים: