קוֹרְאִים מְגִיבִים

רָחַשׁ לִבִּי דָּבָר טוֹב אֹמֵר אָנִי מַעֲשַׂי לְמֶלֶךְ
לְשׁוֹנִי עֵט סוֹפֵר מָהִיר.

(תהילים מ"ה ב').

היו שותפים איתנו בלימוד ובחקר הנבואות.

אם יש לכם או לכן רעיונות וחידושים מיוחדים על חלק מהרעיונות, מהסיפורים ומהמחקרים המובאים בספר, אם יש לכם עוד נתונים ומחקרים המחזקים את הקשר להתממשות הנבואות בדורנו נשמח מאד שתשתפו אותנו. 

כִּתְבוּ לָנוּ כָּאן:

קוֹרְאִים מְגִיבִים:

כִּתְבוּ לָנוּ כָּאן:​

13 תגובות
 1. עדן הגב

  אתר מרשים לספר מרשים!
  מדהים לראות בעיניים איך אנחנו ממש בתהליך הגאולה!!

 2. רחל הגב

  ספר ערכי ומשמעותי לכל עם ישראל!
  מומלץ בחום שיהיה בכל בית יהודי!
  שווה כל שקל!

 3. דניאל הגב

  אהבתי מאד את החיבור בין פסוקי הנבואה למאורעות שאנו חווים ביום יום. זה גם נשמע מדויק וגם מאד מעודד! שלחתי לכם למייל כמה רעיונות שעלו לי במהלך הקריאה. מקווה שתאהבו ואם כן אשמח שתוסיפו אותם לאתר.

  תודה,
  דניאל גבאי

 4. אלון הגב

  אהבתי את הרעיון,מתכוון לרכוש את הספר.
  אפשר אולי עם הצוות טלוויזיה של מכון מאיר להגדיל וגם לערוך סרטון עם הנבואות והתגשמותם, כמו ישבו זקנים וזקנות ברחובות ירושלים, השוואת תלומים ישנים מול ערים בנויות וכדומה. יכול להגיע לקהל רחב שלא בטוח שיקנה את הספר ולגעת בלב הציוני שקיים אצל רוב העם.

 5. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגב

  אשריכם!

 6. יהודה טמיר הגב

  עיינתי בחג,אצל שכני, בספר במשך זמן ממושך, תוך מעבר בין הנושאים השונים. – נפלא !!

  יישר כוח גדול לכותבים, לעורכים ובראשם הרב שמואל אליהו שליט"א.

  כמובן רוכש אותו מיידית לעצמי !! אמשיך להמליץ עליו ולהפיץ את רעיון התגשמות הנבואות בימינו,
  אתחלתא דגאולה הנראית בעין ממש.

  תבורכו !!

 7. שלמה הגב

  אני משתייך לציבור החרדי [ואפי' למיינסטרים] אבל דעותי ותפיסות עולמי נובעות מהמקרא מהמשנה ומהתלמוד בבלי. ועל כן כל מי שהשקפותיו נובעות מספרים הללו מבין שאנו נמצאים עמוק עמוק בתוך תהליכי הגאולה. לתומי נכנסתי לחנות "יפה נוף -פלדהיים" [שמוגדרת בתור חנות ספרים חרדית] ואני רואה ספר בשם "הנבואה" התחום של נבואה, השגת נבואה, דבקות אלוקית, קשר עם העולם הרוחני העצום שאנו חיים בתוכו בלי להיות מודעים אליו-מאד מעניין ומעסיק אותי. ולכן הורדתי את הספר מהמדף וכשאני פותח את הספר אני פשוט התרגשתי כמו שלא התרגשתי הרבה זמן וגמלתי בליבי החלטה שלי ולילדי יהיה את הספר הזה [למרות שזה ממש לא הדעות החרדיות הקלאסיות וממש לא מובן מאילו שיהיה ספר כזה בבית חרדי]. התרגשתי למרות שאני בעצמי לומד תנ"ך ומחבר בין הנבואות להתגשמותם במציאות העכשווית [חוץ ממה שאני פועל להגשמתם ע"י כל מיני פעילויות בתוך אגודה חרדית שנקראת "קדושת ציון"-התאחדות החרדים לדרישת ציון על טהרת הקודש" [עיין ערך בויקיפדיה]]. אבל התמונות היפות והמידע הרחב שמתבטא בגרפים שבספר פשוט לא יכולתי שלא לבכות מהתרגשות והגיע אלי אחד מהקונים שהיו שם ושאל אותי עם הכל בסדר ומה זה הספר הזה אז אמרתי לו שרק התרגשתי לראות ספר שמראה את יד ה' איך שמוביל את עמ"י בדור האחרון בצורה כ"כ עוצמתית.
  אין לי אלא לומר 'יישר כחכם' שתזכו להמשיך לפתוח את העניים של עמ"י לתהליכי הגאולה.
  נ.ב. הצעות קריטיות לשיפור: א. בספר נכתבו פסוקים מועטים על כל חלק מתהליכי הגאולה וזה מממש בולט וחבל. שהרי יש אין ספור פסוקים שאפשר להביא על כל חלק וגם אם אי אפשר להביא את הכל משום לאות הקוראים אבל אפשר וצריך להביא לפחות חלק נכבד מהפסוקים.
  ב. באחד מחלקי הספר מובא ציטוטים מראשי ה'רפורמים' ובסוף עוד כתבתם ש"צריך ללמד זכות" על איזה ראבי רפורמי. וזה דבר שחרה לי מאד איך בספר שנכתב ע"י אורתודוקסים ומשויך לרב שמואל אליהו נכתב שצריך ללמד זכות על ראבי רפורמי ולדעתי צריך להשמיט את הקטע הזה מהספר…וד"ל.
  ג. לפי דעתי צריך להכניס את המקורות לגוף הספר ולא רק להערות בסוף.
  ד. נראה לי שכדאי לערוך שוב את הספר מבחינה לשונית ומבחינת הסדר שלו.
  תודה לכם. שלמה.

 8. ישראל ראזענבערג הגב

  האם ספר הנבואה יתרגמו אותו לאנגליש ??
  זה יהיה דבר נורא ונפלא לתועלת הציבור מאוד מסתמא יותר מאשר יהיה תועלת אצל בני ארץ ישראל!!!

 9. נעמה הגב

  לא קראתי את הספר, נכנסתי לכאן לכתוב לעם ישראל לא להיתחסן ! חיסון זה חיסול, זה רעל, לא להסכים בשום אופן !! גם בורא עולם אמר לא להכניס לגוף שום דבר זר ! אנחנו נבראנו עם מערכת חיסון ! תסמכו על ה׳.

 10. דוד הגב

  בס"ד
  האתר יפה מאד מעניין . אם אפשר להוסיף את כמות הספרים התורניים היוצאים כל שנה במדינת ישראל(בערך כל הספרים היוצאים במדינה כולל ספרי חול כ8000 ספרים)
  כל יום יוצאים כ20 ספרים ז"א בכל שעה יוצא לאור ספר במדינת ישראל. הספרים התורניים הם חלק נכבד מהספרים היוצאים במדינה ראוי לברר כמה? ולכתוב על כך . כמו כן מה הנושאים שהספרים עוסקים בהם?

 11. א הגב

  חייב להקדים ולומר שנהינתי מהספר מאוד.
  רק רציתי לשאול מדוע בספר יש תמונות של נשים? הרי.. זה ספר שאולי ראוי להכניסו לבתי כנסת ולבתי מדרש, לראות איך הנבואות בתנ"ך מתגשמות. אבל.. בגלל שבספר יש תמונות של נשים נראה לנו שלא ראוי כ"כ..
  האם תצא מהדורה של הספר מותאמת גם לאברכים?

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד